Keshilla Seksuale

 

Home » Këshilla Seksuale

Sfera erotike

Romantikë por praktikë. Besnikë, në letër. Një studim ekskluziv i “L’Espresso” ka zbuluar elemente të sferës erotike italiane. Mes tyre flitet për ëndrrat, fantazitë, pasionet dhe tabutë. Pse duket sikur disa njerëz bëjnë gjithçka që duan përmes romantizmit dhe intimitetit ndërsa të tjerët nuk mund të marrin edhe atë që duan? Të jesh seksualisht i suksesshëm... 
 
 

Sharmi seksual

Çuditesh edhe vetë kur sytë mbesin tek një femër, e cila kalon në rrugë… Ajo mund edhe të mos jetë ikona e bukurisë: Disa kile më tepër, hundën pak të madhe; por gjithsesi ty nuk të shqitet vështrimi. Feminilitet, por edhe siguri në hapat e saj tek ecën e shpenguar; hedh vështrime të shpejta dhe cepi i buzëve të kuqe, lëviz me një fije ironie. Një përzierje eksplozive... 
 
 

Marrëdhëniet seksuale

Fraza “këmbimi i lëngjeve seksuale” do të thotë angazhim në seks të pambrojtur. Një vajzë ose një grua që bën kopulim seksual pa kondom, me një djalë ose një burrë të infektuar me HIV, ajo ka rrezik të infektohet. Çdo dëmtim, sado i vogël në vagjinën e saj, e lejon virusin të kalojë lehtësisht brenda trupit. Po ashtu, kur një grua e infektuar kryen kopulim pa kondom me... 
 
 

Partnerët, jo marrëdhënie me nënat lehona

Gjinekologët pohojnë se shpesh partnerët nuk i respektojnë lehonat, pasi kërkojnë marrëdhënie seksuale. Raste edhe me lehona pas 4 ditë lindje Partneri duhet të respektojë nënën lehonë dhe të mos e detyrojë të kryejë marrëdhënie, nëse ajo nuk është e gatshme për këtë.Mjekët e shërbimit të Nefrologjisë në QSUT janë ndodhur para disa ditësh përballë një ndodhie të... 
 
 

Roli i testoteronit në seksualitet

Kjo për meritë të plotë të hormonit ositoksinë, i cili prodhohet nga trupi ynë sa herë që ne kryejmë një aktivitet seksual dhe që është përgjegjës për arritjen sa më të mirë të një orgazme. Falë ositoksinës arrihet realizimi i endorfinës, të cilat në nivel trupor provokojnë ndjenjën e kënaqësisë dhe kërkojnë t‘u japin më shumë frymëmarrje të mundshme edhe dhimbjeve... 
 
 

Seks nxitimthi

Disa njerëz mendojnë se seksi mes njerëzve të panjohur është më i nxehtë se sa seksi mes njerëzve të dashuruar. Ndonjëherë takimet e rastësishme mund të jenë me të vërtetë të nxehta. Joshja fillestare që mund të ndjesh për dikë të sapo njohur është e papërsëritshme. Kur merr guximin dhe e lë veten në dorë pasionit, seksi mund të jetë me të vërtetë i nxehtë. Por,... 
 
 

Cfare i shtyn meshkujt drejt tradhetise

Pse burrat jane jo besnike dhe i tradhtojne grate edhe kur ato jane tejet terheqese?! Secili mashkull ka deshire te mendoje per veten sikurse per nje gjuetar te vetmuar, te cilit femrat nuk mund t’i bejne balle. Ata qe vendosin te mashtrojne partneren zakonisht e bejne kete per disa arsye. Monotonia Papritmas i vjen te hunda jeta shtepiake duke qendruar para televizorit dhe duke pire birra....