Astrologji

 

 

Butonat  

Lexues të dashur,

Sigurisht se keni lexuar për rolin e astrologjisë në jetën e njerëzve që nga kohët e lashta e deri sot. Prej një shkence që dikur njihej si një ndër më të përparuarat e njerëzimit - deri tek anatemimi i saj dhe sërish ringjallja e hovshme - astrologjia ka ecur në binarët e shëndoshë. Nuk është befasi kur lexojmë që astrolog personal kanë kryetarët e shteteve më të zhvilluara në botë, drejtorët e kompanive më të mëdha, e madje edhe një mori fytyrash të famshme botërore. Megjithatë, jo çdoherë njerëzit që paraqiten si astrologë marrin erë në këtë punë. Fatkeqësisht, raste të tilla kanë ngjarë dhe ngjajnë edhe më tutje edhe tek ne. Për të mos ngjarë kjo më tutje, dëshirojmë që juve t’ju ofrojmë një faqe të astrologjisë, ku mund ta mësoni e ta kuptoni astrologjinë, të njiheni me historikun e saj, si dhe të zbuloni gjërat për jetën tuaj.

Përshëndetje të sinqerta,
Meda

 
Dashi

Dashi

Puna: Nuk e keni lirinë e veprimit
Shëndeti: Merrni më shumë vitamina
Dashuria: Bisedoni me partnerin
 
Demi

Demi

Puna: Shfrytëzoni përvojën
Shëndeti: Kujdes ushqimin
Dashuria: Jeni të mbushur me dashuri
     
Binjakët

Binjakët

Puna: Jeni ambicioz
Shëndeti: Relativisht mirë
Dashuria: Ndiqni ndjenjat
 
Gaforrja

Gaforrja

Puna: Nuk keni gjithmonë të drejtë
Shëndeti: Dhimbje e lehtë në bark
Dashuria: Do të fitoni zemrën e një personi
     
Luani

Luani

Puna: Vlerësoni çdo detaj
Shëndeti: Probleme me tretje
Dashuria: Ditë e mirë për romancën tuaj
 
Virgjëresha

Virgjëresha

Puna: Bëni ndonjë investim
Shëndeti: Mos merrni barna për gjithçka
Dashuria: Ditë e shkëlqyer për lidhjen tuaj
     
Peshorja

Peshorja

Puna: Pushoni sot
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Do të jeni të gëzueshëm
 
Akrepi

Akrepi

Puna: Do të përballeni me presion
Shëndeti: Lodhje muskujsh
Dashuria: Mos e kritikoni partnerin
     
Shigjetari

Shigjetari

Puna: Po shkoni drejt sukseseve
Shëndeti: Largoni yndyrat nga ushqimi
Dashuria: Ju pret një takim
 
Bricjapi

Bricjapi

Puna: Pajtohuni me përfitimet e vogla
Shëndeti: Kujdes fytin
Dashuria: Mos merrni vendime
     
Ujori

Ujori

Puna: Keni qëndrime konstruktive
Shëndeti: Jeni ftohur
Dashuria: Dëgjoni zemrën
 
Peshqit

Peshqit

Puna: Angazhohuni më tepër
Shëndeti: Merruni me aktivitet fizik
Dashuria: Dikush flirton me ju