Fashion & Bukuri

Pranvera 2010 eshte nje konfirmim i stilit dhe elegances.

Nje koleksion i pasur me klas, nje femer elegante e cila eshte sigurt per vetveten, pelqen moden dhe krijon tendence.

(more…)

 

Truqe për të gjitha nënat

Për të qenë nënë vërtet është një punë shumë e rëndë. Dhe nuk është shumë lehtë që ai të iu dëgjoj juve, por ju mos u brengosni sepse libri “Nëna” i shkruar nga autorja Veena Bhairo-Smith do të iu tregoj se si ju mund të bëheni një nënë me besim .

“Nëse ju keni punuar para se te keni fëmijë atëherë ju jeni mësuar që të jeni nëpër takime të ndryshme të punës që kanë të bëjnë me klientët e tuaj apo konsumatorët. Atëherë ju jeni një grua e socializuar”,thotë Veena. (more…)

 

Shmangni ngjyrat e errëta në këtë stinë

Qendrat estetike janë duke u kujdesur për ju që lëkura juaj të duket sa më e freskët dhe ju të zgjidhni me mençuri hijezimet e juaja të përshtatshme.

Këtu kemi disa udhëzues nga Sue Moxley për tu dukur perfekt pamja juaj.Në stinën pranverore preferohen ngjyrat më të lehta. Kur jeni të rrezitura, atëherë ju rekomandojmë të përdorni ngjyrë të çeltë. (more…)

 

Kosova Fashion Week 2010

Agjencia e modës “Gecjan Group” dhe “RTV 21” në bashkëpunim dhe me mbështetjen e fuqishme të kompanisë “Ed Hardy” Balkan states, njofton se tashmë kanë filluar përgatitjet për projektin e radhës “Kosova Fashion Week 2010”.

Evenimenti më i rëndësishëm i vitit në fushën e modes në Kosovë, sërish sjell shfaqjen ekskluzive me kreacione e modele unike. “Kosova Fashion Week 2010” ka për qëllim të pasqyrojë vlerat e shtëpive të modës, kreatorëve, shkollave të modës, butikëve ekskluzive (këpucë, bizhuteri, çanta etj), salloneve të bukurisë dhe kreatorëve për fëmijë, (more…)

 

Kembe divash ne pasarele

Kembe e gjata si ato e Eva Herzigova-s, te tonifikuara dhe me muskuj si ato te Naomi Campbell apo seksi si ato te Geri Halliwell?

Ne Londer, ne evenimentin Fashion for Relief, per mbledhjen e fondeve per femijet ne Haiti, mund te shihje bukuri te rralla, yje te showbiz, te cilat kane sfiluar ne pasarele duke ndare me publikun hijeshine e tyre.

E bukur dhe shume sensuale u prezantua Geri Halliwell me nje fustan te shkurter te bardhe. (more…)

 

Në trendi janë byzylykët e mëdhenj për pranverën e vitit 2010

Disenjatorët kanë paralajmëruar një trend të byzylykëve të mëdhenj për pranverën e vitit 2010. Këta aksesorë mode bartin një porosi në vete

Gjatë kohës së neolitit, byzylykët barteshin si hajmali për t’u mbrojtur nga shpirtrat e këqij, derisa në Egjiptin e lashtë ishin simbol i fatit dhe lumturisë. Në mesjetë, bartjen e byzylykëve e kishte popullarizuar sidomos mbretëresha Viktoria e Britanisë