Funny

 

David Morales Colon vdiq javën e kaluar gjatë një shkëmbim zjarri në Puerto Rico. Por në vend që të riut t’i organizohej një varrim i zakonshëm, familja e tij vendosi ta ekspozojë trupin e tij të pajetë në motoçikletë.

 

 

 

“Dashtë Zoti që nesër të dalin ndeshjet”

Bastorja Paddy Power u bë sponsor i një kishe katolike në Irlandë dhe dhuroi 10.000 funte për faltoren e saj të re, e cila shërben...

 

 

Foto: Ktul

Një burrë nga Tulsa e Oklahomas në SHBA gabimisht parkoi Mercedesin e bardhë në garazhin e tij në katin e lartë dhe për pak sa nu...

 

 

Prahald Jani

Shkencëtarët ushtarak indianë të spitalit në Ahmedabab në shtetin e Gujaratit po analizojnë plakun 82-vjeçar Prahald Jani i cili ...

 

 

Shkencëtarët e NASA-s kanë zbuluar detaje të reja se jeta në planetin e Marsit megjithatë mund të ekzistojë. Misioni special në ...

 

 

Ernestine Shepherd zgjohet në orën tre të mëngjesit, shkon në sallën e stërvitjeve ku njëherësh punon edhe si trajnere e bashkë...

 

 

Fushata e Facebookut në të cilën gratë janë ftuar të zbulojnë gjokset për të vërtetuar se lakuriqësia nuk shkakton tërmet, n�...

 

 

Trashëgimtari i industrisë së tekstilit i cili prodhon veshje të brendshme të femrave, Marcello Menegatto, është zgjedhur mbret i ...

 

 

Kur Nigel Page u bë fituesi i shumës më të madhe të lotarisë në Britani, u fotografua me bashkëshorten e tij. Të gjithë menjëh...

 

 

Në qiellin e qytetit La Vega të Republikës Dominikane janë xhiruar UFO në formë trekëndëshi të cilët fluturonin mbi qytet, ndë...

 

 

Videoja e ketrit sypatrembur, i cili përpiqet ta mbrojë trupin pa jetë të mikut të tij të shtrirë në rrugë, është njëra nga v...

 

 

Ministri brazilian i Shëndetit, Jose Gomes Temporao, deklaroi se njerëzit duhet të jenë më aktivë për shkak të shëndetit, ndërs...

 

 

Rene Rexhepi në kuzhinë. Foto: Huffpost

Në listën e përvitshme të revistës së specializuar britanike të restoranteve si restoranti më i mirë në botë është shpallur ...

 

Barsoleta

Taksisti

Gjakovari pyet taksistin në aeroportin e Prishtinës:
“Sa kushton deri në Gjakovë?”
“50 euro”, përgjigjet taksisti.
“A bën ma lirë?”
“Jo nuk bën”, përgjigjet taksisti dhe niset.
Gjakovari vrapon pas tij dhe pas disa minutash e pyet taksistin:
“E tash sa?”
“50 euro”
Vrapon gjakovari prapë dhe pas 15 minutash e pyet:
“E tash?”
“70 euro”
“E pse tash ma shtrenjtë?”
“Po ecim në drejtim të kundërt”.

Arma e ftoftë

Mbajeni revolen në frigorifer. Për armë të ftohta nuk ju duhet leja.

Tollovia

Si e zvogëlon tollovinë në rrethrrotullim polici i trafikut?
Shkon në pauzë!
 

Dhelpra xheloze

Dhelpra e nervozuar i bërtet burrit të vet:
“Ku po më shëtitësh tan ditën? Këqyre kërmilli qysh e ruan shtëpinë e vet!
 

Barsoleta

Postieri i bie ziles në derë dhe del një djalë i ri me revistën “Playboy” nën krah, cigaren në gojë dhe shishen e whiskeyt në dorë.
Postieri e pyet: “Çuni a i ke prindërit në shtëpi?”
Çka po mendon ti?!
 

Fatkeqësia e komunikacionit

Zgjohet tipi nga koma pas fatkeqësisë së komunikacionit, dhe pyet:
Ku jam?
Në dhomën numër 11! – iu përgjigj dikush.
A jam në spital apo në burg?
 

Vjehrra

Djali kureshtar pyet babin. “Babi si e ka pasur emrin vjehrra e Adamit?!”
“Vjehrra e Adamit,” thotë babai i habitur. “Po Adami s’ka pasur vjehërr. Ai ka jetuar në parajsë, biri im”.

Syri

Shkon biondja tek mjeku:
Doktor, sa herë që po pi qaj po më dhemb syri.
Mjeku i përgjigjet:
Herën tjetër hiqe lugën prej gote!
 

Kamerieri dhe klienti

Pyet kamerieri klientin:
A jeni ju ai që ua kanë vjedhur ombrellën?
Po. Pse a e keni gjetur a?
Jo, jo vetëm desha të të tregoj se u ndal shiu.
 

Policët

Del polici nga furra dhe e takon kolegun dhe i thotë: “Nëse e di sa kifle i kam ble, t’i jap të dyja”.

Martesa

I afrohet një djalë i ri një bionde të bukur më e moshuar se ai:
A je e martuar?
Po, jam martuar me një mjek!
Djali e pyet sërish:
A është i pasur ai mjeku?
Pse a po mendon se jam martuar me të për shkak të problemeve shëndetësore a?!

Bunari

E pyet një burrë Benin e vogël:
“Çuni, ku e ki babin?”
“Ka ra në bunar para nja tri ditësh”.
“Ahu çka më tregove! Ani si është tash?”
“Mirë deri dje e kemi ni tu bërtit, e sot ma s’ju ka ni zani”.

Kafshët shtëpiake

Nëna mëson fëmijën e vogël si të flas:
Si bën macja?
Mjau, mjau
Bravo! E qeni si leh?
Vua, vau...
Super, e miu si bën?
Klik, klik...
 

Bukuroshja
Camrey
Camrey
Bukuroshi
Adam
Adam
Fotohumori
Reklama
Reklama
Video Humori
Pershendetje Simpatike!