Intervista

 

Në një të ardhmen të shpejt planifikoj të zgjeroj familjen

Për momentin është aktorja më e angazhuar kosovare si në teatër ashtu edhe në ekranin televiziv.

Bëhet fjalë për Yllka Gashin, një femër shumë energjike e cila profesionin po e kryen siç është më së miri. Martesa nuk i pengon aspak që të jetë e suksesshme.

Je duke aktruar rolin kryesor në shfaqen “Vdekja dhe Vasha”, repriza e të cilës vazhdon të jepet në Teatrin Kombëtar. Na fol diçka më shumë rreth kësaj shfaqje? (more…)

 

Liburneta në qendër të vëmendjes

Liburneta Xhemajli, me stilin dhe fotot e saj të guximshme është një shembull domethënës i personalitetit femëror në fushën e modelimit, është njëkohësisht shumë e ndërgjegjshme dhe e sigurt për atë që bën.

Çka ndryshoi në jetën tuaj që nga momenti kur u shpallët më e bukura e “Ford Super model of the World Kosova 2007?
Po, ka triumfuar prej se u përzgjodha si më e bukura nga Kosova dhe, poashtu më 2008 në New York, nw “Ford’s Supermodel of the World”. (more…)

 

Sony NRG, pozon me të brendshme

Pasioni im fluturon shumë lart, aq lart sa që të gjithë ju të vështroni lakuriqësinë time sa më qartë, por nuk pranoj të fotografohem nudo.

Para aparatit i ndodh që t’i heqë rrobat një nga një, një pasion që po e zbulon këto kohët e fundit për foto, ku shfaqet gjysmë i zhveshur.

Ka qenë një mikeshë e tij fotografe nga Greqia, para sa cilës Sony NRG ka nisur të pozojë shumë normalisht dhe brenda pak minutave e ka parë veten me të brendshme. (more…)

 

Sinan Hoxha: Le te plasin nga inati

I kritikuar për huazime muzikore, i snobuar nga “njohësit e artit të vërtetë”, Sinan Hoxha është një nga këngëtarët më të kërkuar shqiptarë që ka ditur me mjeshtëri të dominojë tregun muzikor dhe ta shndërrojë zërin e tij në një instrument financiar të suksesshëm.

15 vjet muzikë, 8 albume, mbi 20 videoklipe, katër koncerte recitalë e dhjetëra të tjerë muzika e tij sot është një industri. Më i kërkuari por edhe këngëtari më i diskutueshëm. (more…)

 

Ervin Skela tregon për marrëdhënien me futbollin

Ervin Skela tregon se marrëdhënia me futbollin është një simbiozë e bukur me të cilën është rritur që në fëmijëri.

Nga ana tjetër kujtimet me Vlorën, vendlindjen e tij, e mbajnë atë shumë të lidhur shpirtërisht edhe pse ndodhet kilometra larg. Cili është Ervin Skela jashtë fushës së futbollit. Sa e rëndësishme është familja për të, sa shpenzon apo ëndrrat që pret t’i realizojë së shpejti. Gjithçka që vjen e rrëfyer nga vetë ai. (more…)

 

Ëndrra ime, një film si “Gjeneral Gramafoni”

Ka qenë gjithmonë i veçantë. Ka spikatur mes të tjerëve duke krijuar individualitetin e tij artistik. Puna deri në orët e vona të natës e bën që të kërkojë ndjesë për vonesën, ndërsa ne presim të zhvillojmë intervistën.

Roli i tij është pedagog dhe regjisor i këtij formati që ka për synim zbulimin e talenteve të reja që, në fakt, nuk është i pari për Bojkenin. Tani është në valën e punës me “Akademinë e yjeve” që këtë vit ka filluar të zhvillohet në formatin e një reality show.